Kúpou produktov v združení lekárni Mojalekaren podporíte naše programy a projekty.
Čo pre Vás znamená rodina?

Aj vďaka spoločnosti Foxconn Slovakia, spol. s r.o. som opäť o niečo múdrejší

foxconn 2017 1Tak aj tieto slová si mohlo 16.6.2017 povedať 12 mladých dospelých z detských domovov Nitrianskeho kraja. Nitrianska pobočka Úsmevu ako dar v spolupráci so spoločnosťou Foxconn Slovakia, spol. s r.o. v Nitre pripravila vzdelávanie plné zážitkov a skúseností, ktoré mladým dospelým pomohli lepšie sa zorientovať na trhu práce, zažiť, ako to reálne v takej firme vyzerá, čo všetko sa v nej robí, aké pracovné pozície sa v rámci nej vykonávajú, ako prebieha pracovný pohovor. 

Program vzdelávania bol nasledovný:
1. Teoretická časť. Počas nej zamestnankyne predstavili históriu a súčasné aktivity spoločnosti, previedli mladých dospelých svetom pohovorov, čo všetko ich čaká a načo sa pripraviť, učili ich správne si napísať životopis. Mohli sa pýtať otázky, ktoré ich zaujímali a dozvedieť sa tak viac, ako pracovné pohovory prebiehajú.
2. Exkurzia. V rámci nej zamestnanci spoločnosti previedli mladých dospelých závodom a predstavili im prácu jednotlivých oddelení. Bol to pre nich veľký zážitok. Videli, ako sa vykonávajú jednotlivé pracovné pozície vo firme, čo to obnáša, ako to v takej firme vyzerá.
3. Praktická časť. Počas praktickej časti zamestnankyňa spoločnosti vybrala dobrovoľníka spomedzi mladých dospelých a spravila s ním fiktívny pracovný pohovor v rámci spoločnosti Foxconn Slovakia, spol. s r.o. Vzdelávanie sa ukončilo spoločným obedom.

Mladí dospelí odchádzali plní zážitkov a nových skúseností, ktoré veríme raz zúročia pri hľadaní svojho zamestnania. Touto cestou srdečne ďakujeme spoločnosti Foxconn Slovakia, spol. s r.o., osobitne zamestnancom, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii vzdelávania, že dali možnosť mladým dospelým zažiť, ako to v ich firme vyzerá, pomohli im zorientovať sa na trhu práce, a pripraviť ich tak do života.

foxconn 2017 2 foxconn 2017 3foxconn 2017 4

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.

Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.