Pomoc ohrozeným rodinám v Bratislave
Centrum pre obnovu rodiny
Je zriadené ako útulok pre rodiny a deti podľa § 26 zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách. Poslaním centra je pomáhať rodinám a mladým dospelým v krízových životných situáciách, do ktorých sa dostali.
Pomoc rodine
Každodenným kontaktom s rodinou, ich reálnym životom zistíme, do akej miery je rodina schopná zabezpečiť potreby jednotlivých členov, s dôrazom na potreby detí. Východisko vidíme vo vytváraní dostatočne podnetného a bezpečného prostredia s takými podmienkami, ktoré im umožnia samostatný stabilný návrat do spoločnosti s využitím vlastných zdrojov a síl. Rodinám poskytujeme okrem diagnostikovania a nastavenia plánu práce a rozvoja rodiny, sprevádzanie v sociálnej, psychologickej, duchovnej a právnej oblasti, ale i rôzne vzdelávacie a psychosociálne aktivity zamerané na rozvoj osobnosti rodiča, dieťaťa i rodiny ako celku.
Podmienky prijatia
Poskytovanie sociálnych služieb, ako aj postup pri prijímaní klientov v nepriaznivej sociálnej situácii do zariadenia sociálnych služieb, útulku – Centrum pre obnovu rodiny je v súlade so zákonom č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách.
Cieľové skupiny prijímateľov sociálnych služieb v útulku – Centrum pre obnovu rodiny, sú deti a rodiny, ktorí sa z rôznych dôvodov ocitli v náhlej krízovej životnej situácii, v sociálnej a hmotnej núdzi, v ohrození zdravia alebo bez prístrešia.
Žiadateľ sa informuje o podmienkach prijatia osobne, telefonicky alebo emailom. Kontakt vyššie.
Žiadosť do zariadenia si môže podať
- fyzická osoba z ohrozenej rodiny od veku 18,
- fyzické osoby v situácii sociálnej a hmotnej núdze s následkom straty bývania, alebo ktoré sa náhle ocitli v krízovej situácii a potrebujú dočasné bezpečné útočisko,
- osamelý rodič s jedným dieťaťom alebo s viac deťmi,
- úplná rodina.
Žiadosť o prijatie do útulku
K žiadosti je potrebné priložiť lekárske potvrdenie. Lekárske potvrdenie na stiahnutie TU.
Vyplnenú žiadosť môžete zaslať na e-mailovú adresu
Prehľad platieb za služby v útulku si môžete pozrieť TU.
Prvý kontakt
Dôležitou súčasťou prvého kontaktu sociálneho pracovníka so žiadateľom je nadobudnutie adekvátnych a relevantných informácií o doposiaľ uskutočnených opatreniach žiadateľa, ktoré mali viesť ku zmene jeho sociálnej situácie, ako aj o doterajších skúsenostiach žiadateľa, ktoré mali viesť ku zmene jeho sociálnej situácie, ako aj o doterajších skúsenostiach žiadateľa s poskytovaním sociálnych služieb. Sociálny pracovník zároveň zisťuje, čo od neho žiadateľ očakáva a či jeho očakávania sú v súlade s poskytovanými sociálnymi službami zariadenia.
Ďakujeme partnerom
Ďakujeme všetkým našim partnerom a darcom, bez ktorých by sme toto centrum nevybudovali.
Ďakujeme darcom, ktorí nás podporili cez StartLab spolu sumou 5 199 EUR
Štefan Adamjak |
Matej Kolarovsky Igor Šprto Juraj Červeň Martin Bakoš Stano M. Peter Guštafík Michal Scholtz Peter Štrpka |
Laura Madjiah Štorcelová Crossline.tv Vanda Buckova Andrej Lucia Paskova Peter Drábik Mirka Richard Hudec Raimund |
Matus Teplicky Michaela Szomolanyi Zuzana Brázdiková Michal Sádovský Patrik Nagy Juraj Zlacký Silvia Katarina Ostrozlikova Jozef Hajko |