Centrá pomoci

Mapa centra SKUA 20171121 

 Útulok pre rodiny v núdzi v Bratislave Domovské vzdelávacie centrum v Dunajskej LužnejCentrum Dorka vo ZvoleneSociálny dom sv. Norberta v Jasove

 

 

 

 

 

Centrum Dorka v KošiciachCentrum Dorka v PrešoveVincentínum Košice - Šaca

 

 

 

 

 

 

 

CENTRÁ PRE ROZVOJ RODINY

Hlohovec 2Centrum pre rozvoj rodiny - Hlohovec
V apríli 2011 sme v Hlohovci otvorili Centrum pre rozvoj rodiny. Po polročnom fungovaní má Centrum 244 členov, ktorí sa podľa vlastného výberu zapájajú do programu. Je otvorené každý pracovný deň a približne 4x do týždňa je tam odborný program. Plánujeme centrum rozšíriť o kluby náhradných rodín.

Fun Club FortunaFun Club Fortuna
Nízkoprahový klub v bratislavskej ubytovni Fortuna vedú dobrovoľníci a terénni sociálni pracovníci Spoločnosti Úsmev ako dar. Názov Fun Club mu vymysleli deti, ktoré ho navštevujú. Medzi hlavné činnosti klubu patrí organizovanie voľnočasových aktivít pre deti, zameraných na rozvoj ich osobnosti, tvorivosti a nadania. 

centrum mak detiCentrum MAK - Trnava
Centrum MAK na Coburgovej ulici v Trnave v súčasnosti poskytuje svoje služby 26 rómskym rodinám.Deti z týchto rodín vo veku 3-7 rokov pravidelne navštevujú krúžky, kde sa im venujú animátori a dobrovoľníci. Cieľom je rozvíjať detskú tvorivosť, ich manuálne aj sociálne zručnosti. Ich rodičom poskytujeme odbornú pomoc a sprevádzanie.

 

 PROJEKTY NA ZAKARPATSKEJ UKRAJINE

Detský domov SerednéDetský domov sv. Alžbety a Detašované pracovisko Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety - Seredné - Zakarpatská Ukrajina
Rodinný detský domov na Ukrajine v obci Seredné je zameraný na poskytovanie individuálnej starostlivosti opusteným deťom, ktorým bola súdom nariadená ústavná výchova s cieľom zabezpečiť ich zdravý vývoj, vzdelanie a prípravu na zaradenie sa do samostatného života.

Detský domov - Storožnica - Zakarpatská Ukrajina
Pomoc utečeneckým rodinám na Ukrajine 

 

Zapojte sa do zbierky na podporu výstavby centra Vincentínum v Košiciach – Šaci

usmev zbierka ruzenec fbMnohé rodiny na Slovensku sa ocitajú v núdzi – zastihne ich choroba, prídu o prácu, dôjde k rozvodu rodičov, nahromadia sa u nich dlhy, stratia strechu nad hlavou a častokrát hrozí, že ich deti nebudú môcť vyrastať s rodičmi, ale v detskom domove. To všetko sa môže udiať v priebehu pár mesiacov. V takomto momente je dôležitá podpora okolia – rodiny, farnosti, obce. Pomôcť môže každý z nás, predovšetkým záujmom a blízkosťou, ale aj sprostredkovaním či priamo poskytnutím pomoci.

Čítať viac...

Útulok pre rodiny v núdzi v Bratislave

utulok ba 13Naša organizácia je najstaršou a najväčšou mimovládnou dobrovoľníckou organizáciou zameranou na podporu riešenia problematiky a skvalitnenia života detí žijúcich v náhradnej starostlivosti. Sme skupina 60 profesionálov a viac ako 300 dobrovoľníkov so širokou sieťou spolupracujúcich odborníkov, inštitúcií a organizácií. 

Aktuálne žije v ústavnej starostlivosti viac ako 5140 detí. Podľa našich výskumov by sa až 56% z nich mohlo vrátiť k rodičom, keby sa rodine niekto systematicky venoval a podal jej pomocnú ruku. 

Čítať viac...

Vincentínum Košice - Šaca

vincentinum saca 007V rozvoji sociálneho bývania na východnom Slovensku pokračujeme aj naďalej. Vďaka darovanému pozemku a opusteného rodinného domu od vincentínskej rodiny budujeme vďaka Vašej podpore a podpore Košickej arcidiecézy a Dominikánskeho konventu prvé štyri jednoduché bytové jednotky. Vzniknú rekonštrukciou existujúceho domu a prístavby, ponesú historicky ponechané meno Vincentínum.

Práve táto lokalita, Mestská časť Košice – Šaca, je skutočnou perifériou východnej metropole so všetkými sociálnymi ťažkosťami, ktoré periférie pre sociálne vylúčené skupiny prinášajú.

Čítať viac...

Rodinám v krízovej situácii dávajú nádej na nový začiatok centrá pre obnovu rodiny Dorka

Centra Dorka oslavuju 10 vyrocie 2Košice 12. október 2017 – Stáva sa, že sa rodina alebo matka s dieťaťom sa ocitnú bez strechy nad hlavou. Vtedy hrozí, že bude dieťa umiestnené do detského domova. Tomu sa však snažia zabrániť centrá pre obnovu rodiny Dorka, ktoré oslavujú desaťročnicu svojho fungovania, počas ktorej pomohli stovkám rodín, deťom a mladým dospelým. V súčasnosti je na Slovensku päť takýchto centier, ktorých zriaďovateľom je organizácia Úsmev ako dar a Nadácia DeDo.

Čítať viac...

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.

Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.