Komunitné centrum v Rimavskej Sobote sa zúčastnilo na Noci strašidiel

1Naučiť sa ovládať strach je v živote veľmi dôležité. Preto sa dňa 21.10.2016 deti z nášho komunitného centra spolu so spolužiakmi zo Základnej školy P. Dobšinského v Rimavskej Sobote zúčastnili skvelej akcie - Noci strašidiel. Zvyčajne začína lampiónovým sprievodom.  Ale kvôli nepriazni počasia sa deti odprezentovali vo svojich maskách a vystavili si svoje Helloweenske tekvice. Tie zároveň zaradili do súťaže o najkrajšiu tekvicu školy, zároveň slúžili ako svietidlá pre pusté a tmavé strašidelné chodby školy. Odvšadiaľ sa ozývala strašidelná hudba, svietili tekvice a po prezretí si detského hororového filmu sa deti rozbehli za adrenalínom a rozbúchaným a vystrašeným srdcom. Púšťali sa totiž na cestu strachu. V  triedach plnili rôzne strašidelné úlohy: triafanie nebožtíka, tanec s upírmi a duchmi. Naše komunitné centrum pripravilo stanovište zo strašidelnými hádankami. V zakrytých fľašiach, do ktorých mali strčiť ruku, hľadali rôzne predmety, ako sú kľúče, pingpongové loptičky a hádali, čo je vo fľašiach. Nachádzali sa tam srdcia človeka, očné buľvy a detské prstíky, rukami premiešavali krv a chytali žily.

Deti ale boli nebojácne  a smelé, nezľakli sa a užili si veľa zábavy na všetkých stanovištiach. 

Potom nasledovala pre deti prvého stupňa večera a rozprávka na dobrú noc, a spanie  v triedach na karimatkách, čo bolo pre deti ďalším nezvyčajným zážitkom. Deti druhého stupňa ešte čakala aj strašidelná diskotéka. Akcia mala ohromný úspech.

 

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.