Vladyka Milan Lach navštívil Centrum Dorka pre obnovu rodiny v Prešove

Vladyka Milan LachV pondelok 28.augusta 2017 Centrum Dorka pre obnovu rodiny v Prešove navštívil vladyka SEODr. Mons. Milan Lach SJ, apoštolský administrátor gréckokatolíckej eparchie Parma v štáte Ohio v USA. Osobne sa zaujímal o život a riešenia pre niekoľko desiatok rodín s deťmi v núdzi, ktoré centrum prichýlilo až po prípravu kaplnky priamo v priestoroch krízového centra. Vedúci centra, gréckokatolícky kňaz o. Lukáš Mitro oboznámil otca biskupa so situáciou rodín nachádzajúcich sa v zložitých životných situáciách s dôrazom práce centra na prevenciu - aby nedošlo k prehĺbeniu ťažkostí rodín, prípadne k odňatiu detí od svojich rodičov.

Otec biskup požehnal centru do jeho ďalších rozvojových aktivít v prospech núdznych.

Sieť centier Dorka vzniká po Slovensku spoločným úsilím Spoločnosti Úsmev ako dar, Nadácie DeDo - Solidarita s deťmi z detkých domovov a za významnej podpory katolíckej cirkvi na Slovensku či v zahraničí. Dnešná kapacita centier dokáže pomôcť až 350 - tim klientom.

Foto: Archív Arcibiskupský úrad Prešov

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.