Zapojte sa do zbierky na podporu výstavby centra Vincentínum v Košiciach – Šaci

usmev zbierka ruzenec fbMnohé rodiny na Slovensku sa ocitajú v núdzi – zastihne ich choroba, prídu o prácu, dôjde k rozvodu rodičov, nahromadia sa u nich dlhy, stratia strechu nad hlavou a častokrát hrozí, že ich deti nebudú môcť vyrastať s rodičmi, ale v detskom domove. To všetko sa môže udiať v priebehu pár mesiacov. V takomto momente je dôležitá podpora okolia – rodiny, farnosti, obce. Pomôcť môže každý z nás, predovšetkým záujmom a blízkosťou, ale aj sprostredkovaním či priamo poskytnutím pomoci.

 Úsmev ako dar pomáha rodinám v núdzi na celom Slovensku s cieľom posilniť ich, sprevádzať ich pri riešení ich situácie a stabilizovať ich natoľko, aby mohli žiť plnohodnotný, dôstojný a pokojný život v bezpečí a so strechou nad hlavou. Viac ako 30 našich terénnych sociálnych pracovníkov je k dispozícii rodinám vo všetkých krajoch Slovenska. Navyše, sieť krízových Centier pre obnovu rodiny Dorka, dokáže poskytnúť desiatkam rodín v núdzi bývanie, aby sa tak zabránilo ich bezdomovectvu a rozdeleniu. Prvé z nich sme začali stavať v Košiciach v roku 2006 práve aj za podpory Rehole dominikánov a dnes je bezpečným domovom pre vyše 20 rodín so 60 deťmi! Mnohým rodinám sa tak podarí prekonať najťažšie obdobie ich života a začať odznova. Aby sa tak stalo, musia vynaložiť nesmierne veľa námahy a všetky svoje sily. Čím väčšiu podporu širokej rodiny, farnosti, obce a priateľov rodina má, tým je tento proces rýchlejší a úspešnejší. Mnohé rodiny si však, najmä ak ide o osamelé matky s deťmi, z dôvodu nízkych príjmov nedokážu nájsť vhodné bývanie. Aby nemuseli putovať z jedného krízového centra do iného, ale aby mohli žiť naplno a samostatne, Úsmev ako dar aj za výraznej podpory Rehole dominikánov na Slovensku pracuje na vzniku ďalšieho centra pomoci, tentokrát v Košiciach-Šaci v bývalom Vincentíne, ktoré kedysi desaťročia slúžilo na pomoc núdznym. Pustili sme sa s dôverou do rekonštrukcie a prístavby tohto opusteného domu. Práve tu dostanú rodiny s deťmi v núdzi príležitosť opäť zažiť, aké to je – mať domov. S Vašou pomocou môže byť takýchto miest na bývanie oveľa viac. V núdzi sa môže kedykoľvek ocitnúť ktokoľvek z nás. Dajme šancu zažiť domov tým, ktorí musia čeliť najnáročnejšej skúške ich života.

Zbierke na podporu výstavby tohto centra požehnal aj otec arcibiskup Mons. Bernard Bober. Zbierka v spolupráci s Rehoľou dominikánov na Slovensku prostredníctvom časopisu Ruženec prebieha do konca apríla 2018.

PODPORIŤ PROJEKT VÝSTAVBY KRÍZOVÉHO CENTRA PRE RODINY V NÚDZI – VINCENTÍNUM V KOŠICIACH – ŠACI môžete peňažným darom, materiálnou pomocou a tiež modlitbou za rodiny v núdzi a všetkých, ktorí pracujú na výstavbe tohto centra.

Kontakt: Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Kováčska 28, 040 01 Košice / Tel.: 055 230 4401, 0903 630 505 / Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., IBAN: SK40 3100 0000 0043 5013 4306 / Prima banka Slovensko a.s., LUBASKBX

Prebiehajúce práce na projekte:

vincentinum saca 007 vincentinum saca 006 vincentinum saca 004 vincentinum saca 005 

 

 

 

vincentinum saca 001 vincentinum saca 008 vincentinum saca 010vincentinum saca 009

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Usmev logo white text

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.