Aj takéto bolo naše leto

Leto 2019Letné prázdniny sa skončili a deti nám už nastúpili do školy. Rodičia nakupujú školské a výtvarné potreby, všetko, čo im deti zo školy doniesli na zozname od triednych učiteľov. Deti spomínajú na všetky krásne a veselé chvíle, ktoré cez prázdniny zažili, na všetky huncútstva, ktoré spolu s kamarátmi vyviedli. Pozerajú fotky, píšu si s novými priateľmi na sociálnych sieťach. Nechce s im veriť, že všetko sa už skončilo a nastal čas učenia, písomiek a školskej driny.

Všetky letné aktivity Úsmevu sú vyvrcholením celoročnej Anjelskej činnosti našich dobrovoľníkov s deťmi v Centrách pre deti a rodiny (bývalé detské domovy), vyvrcholením celoročnej práce s náhradnými rodinami a ich deťmi. Nezabúdame však ani na sociálne slabé a ohrozené rodiny, aj pre ne sme pripravili počas letných prázdnin niekoľko pekných pobytov a výletov ale aj denných táborov. Cez prázdniny sme pre deti zrealizovali 22 týždňových táborov a 15 víkendoviek po celom Slovensku.

 Tieto pobyty sú nielen príležitosťou deťom ukázať pekné miesta a zákutia rodnej krajiny, ale aj miestom, kde sa učia vlastnej sebahodnote, vyrovnávajú sa so svojou etnicitou, učia sa rôznym zručnostiam, ktoré budú potrebovať po odchode z detského domova. Dávame deťom priestor na ich vlastný rozvoj, cez zážitkové aktivity im dávame pocit jedinečnosti, posilňujeme ich sebavedomie a sebahodnotu. Deti zo sociálne znevýhodneného prostredia sú často krát ochudobnené o bezstarostné detstvo, ale aj oni si zaslúžia byť deťmi, ktoré veria na zázraky. Aj o tom sú naše tábory.

Teší nás, že sa tu deťom páči, radi sa na naše tábory vracajú, či už stále ako deti alebo neskôr ako vedúci. 15 – ročný Patrik spomína: „Neviem povedať, čo sa mi tu najviac páčilo. Spolu sme všetko robili, varili, športovali, učili sa a aj starali sa o seba. Bola to veľká zábava a o rok chcem ísť zase.“ „Toto boli moje najkrajšie prázdniny, a ďakujem, že som mohla ísť a prosím, chcem ísť aj nabudúce cez prázdniny.“ Usmieva sa 8 – ročná Majka.

Ďakujeme všetkým partnerom, sponzorom, dobrovoľníkom a našim priateľom za pomoc s realizáciou našich letných aktivít. Ďakujeme aj všetkým zamestnancom spoločností, ktorí sa zapojili do zbierky stravných lístkov alebo venovali svoj voľný čas, prišli medzi nás a pripravili pre naše deti krásny a nezabudnuteľný program.

Už teraz sa tešíme na leto 2020!

Leto 2019  Leto 2019  Leto 2019 Leto 2019  Leto 2019    

 

 

 

Leto 2019 Leto 2019  Leto 2019

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.