Cesta do rozprávky

bojnice rkt 003Keď sme sa pýtali detí z detských domovov a ohrozených rodín, kam by chceli ísť na výlet, vždy nám hovorili o Bojniciach. Je to miesto, kde máte priestor na to vrátiť sa späť do čias minulých a predstaviť si aké by to bolo, keby sme boli princezné a princovia.

Keby uväznenú princeznú vyslobodil šľachetný princ, keby zlú čarodejnicu vyhnal z kráľovstva starostlivý otec kráľ. Takto to je však iba v rozprávke a naše deti v detských domovoch šťastný koniec v ich rodinách nezažili. Rozhodli sme sa im však venovať jeden tento rozprávkový deň v prekrásnom meste Bojnice. Vyčerpávajúcich 6 hodín sme strávili návštevou Dinoparku, ktorý nadchol všetkých milovníkov dinosaurov a dobrodružstva. Bojnický zámok nám otvoril svoje komnaty a k dokonalému vcíteniu sa do rôl princov a princezien nám chýbali už len šaty. V tajomnej jaskyni pod zámkom sme už už hľadali draka, ktorý našťastie neprišiel. Iné nebezpečné ale aj exotické zvieratá sme však mali možnosť vidieť v Bojnickej Zoo, na ktorej prejdenie nám boli tie 2 zvyšné hodiny skutočne málo. Asi nikdy nezabudneme na výraz detí, keď prvý krát videli slona, či hrajúce sa zebry. Nečudujeme sa, že cestou domov v autobuse takmer všetci spali. Za tento prekrásny deň plný neopakovateľných zážitkov pekne ďakujeme za zľavy, voľné vstupy a zvýhodnené ceny Dinoparku, Bojnickému zámku, Bojnickej ZOO a SAD Liorbusu z Ružomberka.

úsmeváci z Ružomberka

bojnice rkt 001bojnice rkt 002bojnice rkt 003

 

 

 

 

 

 

 

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.