» Rodina predstavuje pre dieťa prvotný priestor, kde sa formujú jeho pohľady na svet, vzorce správania a schopnosť vytvárať zdravé vzťahy. Pre dieťa vyrastajúce v zariadení sú rodinou zamestnanci zariadenia. Základom týchto vzťahov je pocit bezpečia – vedomie, že členovia rodiny, zariadenia sú pre seba dostupní, citliví a spoľahliví. Tento pocit je kľúčový pre zdravý emočný vývin detí, budovanie dôvery a odolnosti voči stresu.
» Súčasťou webinára bude aj skupinové cvičenie, nácvik aktívneho počúvania a tiež príklady nástrojov na spracovanie emócií.
» Budovanie pocitu bezpečia vo vzťahoch v rodine, medzi dospelým a dieťaťom je dlhodobý proces, ktorý si vyžaduje vedomé nasadenie, otvorenosť a schopnosť reflektovať vlastné správanie. Výsledkom je nielen zdravý vývin detí, ale aj posilnenie rodinných väzieb, ktoré dokážu prekonať aj náročné životné obdobia.
» Webinár je určený pre vychovávateľov, pomocných vychovávateľov, sociálnych pracovníkov, náhradných rodičov, profesionálnych náhradných rodičov, psychológov, psychoterapeutov, pedagógov, iné pomáhajúce profesie pracujúce s rodinami a s deťmi, a pre širokú verejnosť.
Lektor: Mgr. Magda Biznárová
» Psychologička s 25-ročnou praxou. Študovala na Univerzite Komenského v Bratislave, nadstavbové štúdium absolvovala na Georgetown University.
» Pôsobila ako klinická psychologička v nemocnici, v súkromnej praxi, pracovala s migrantmi a nezamestnanými, ale aj na základnej, strednej a vysokej škole. Celý život sa vzdelávala v psychosomatike a aktuálne spolupracuje s Úsmevom ako dar, kde pomáha biologickým rodinám v kríze a náhradným rodinám.
Lektor: Mgr. Karolína Jamečná
» Jednoodborovú psychológiu vyštudovala na Paneurópskej vysokej škole. Je psychologičkou, psychoterapeutkou vzťahovej väzby, lektorkou terapeutického rodičovstva.
» Aktuálne pracuje vo viacerých subjektoch – s rodinami v rodičovskom konflikte, s biologickými rodinami v kríze, s náhradnými rodinami, a tiež poskytuje individuálne psychologické poradenstvá pre rôznu klientelu.