Pozvánka na seminár: VZŤAHOVÁ VÄZBA AKO KĽÚČ K ŠŤASTNÉMU ŽIVOTU

Hughes letak...čo potrebujeme vedieť o utváraní citového puta a k uzdraveniu narušenej citovej väzby s Dr. Danom Hughesom je unikátnou príležitosťou dozvedieť sa:

...ako budovať zdravú väzbu s dieťaťom
...ako prebúdzať lásku v zranených deťoch (i dospelých)
...ako žiť a pracovať s deťmi, ktoré majú ťažkosti vo vzťahoch
...ako naprávať, čo sa v detstve pokazilo

Pomôže porozumieť kľúčovým princípom rodičovstva, detstva a výchovy, ale aj dospelých blízkych vzťahov.
Celodenný intenzívny seminár je určený pre všetkých, ktorí pracujú s deťmi a ich rodinami a pre všetkých tých, ktorí chcú lepšie porozumieť samému sebe, svojim vzťahom a životu.

 Miesto: Aula Ekonomickej univerzity, Dolnozemská cesta 1, Bratislava  

 Z dôvodu celoplošných opatrení zameraných na zamedzenie šírenia nákazy koronavírusom sa pôvodný termín 28. apríla 2020 presúva. Nový (jesenný) termín seminára spolu s miestom konania zverejníme obratom po jeho stanovení.

 Ďakujeme za pochopenie  

Seminár bude tlmočený do slovenského jazyka.

Podpora zdravého utvárania vzťahovej väzby a jej uzdravovania v prípade, že bol vývin väzobného správania v ranom vývine dieťaťa narušený, je jednou kľúčových úloh v starostlivosti o deti a ich rodiny. Tejto téme je plným právom potrebné venovať náležitú pozornosť a rozvíjať schopnosti a zručnosti rodičov, náhradných rodičov, profesionálov v oblasti náhradnej starostlivosti odborných, výchovných pracovníkov a profesionálnych rodičov podporovať u detí s ohrozeným vývinom vytváranie podmienok pre bezpečné pripútanie a eliminovať dopady nepriaznivého väzobného správania, ktoré znemožňuje deťom – neskôr budúcim dospelým a rodičom – zdravé fungovanie. Poruchy attachmentu deťom preukázateľne sťažujú uspokojivé sociálne fungovanie v aktuálnych vzťahoch, limitujú ich vývin a následne im bránia úspešne fungovať v samostatnom živote.

Budeme veľmi radi, ak tí, ktorí v uzdravovaní vzťahového správania zverených detí vidíte kľúčový prínos pre ich život, budete môcť byť súčasťou tejto mimoriadnej udalosti.

Lektor:
Dr. Daniel A.Hughes je klinický psychológ so 40-roč. praxou. Je zakladateľom Dyadickej vývinovej psychoterapie (DDP) ako rodinnej terapie porúch attachmentu zaoberajúcej sa terapiou detí, ktoré prežili zanedbávanie, týranie a zneužívanie. Dr. Hughes je prezidentom DDP Institute, (www.ddpnetwork.org), učí po celom svete, je supervízorom a autorom mnohých publikácií, napr. Attachment-Focused Parenting (2009), Attachment-Focused Family Therapy Workbook (2011), Brain-Based Parenting (2012) a The Neurobiology of Attachment-Focused Therapy (2016). Jeho kniha Budování citového pouta je jedna z prelomových kníh v téme attachmentu a zároveň jedna z najpredávanejších kníh v ČR.

Obsah seminára:
Neopakovateľný Dr. Daniel Hughes predstaví témy, ktoré sú s témou attachmentu bytostne spojené - komplexná vývojová trauma a jej vplyv na vývoj mozgu dieťaťa. Predstaví princípy a nástroje terapeutického rodičovstva (vychovávateľstva) a osvedčené praktické stratégie spojené s každodennou starostlivosťou o dieťa.

Počas seminára nás Dr. Daniel Hughes prevedie 4 základnými piliermi DDP :
• PACE (z anglických slov Playfulness, Acceptance, Curiosity a Empathy) hravý, zvedavý, prijímajúci postoj plný empatie pre znovuvytvorenie pocitu bezpečia
• Intersubjektivita - schopnosť ľudí vzájomne sa na seba napojiť a zdieľať svoje vnútorné svety
• Afektívno – reflektívny spôsob komunikácie
• Náprava vzťahu.

Registrácia
Na seminár sa môžete prihlásiť vyplnením elektronického formulára priamo po kliknutí SEM.
Informáciu o spôsobe platby získate po prihlásení (nie je možné platiť na mieste).

Účastnícky poplatok

 Počet osôb  Poplatok 
 1 osoba    45 € 
 2 osoby    75 € 
 3 osoby  100 € 
 4 osoby  120 € 
 5 a viac osôb 30 € / osoba

Poskytnutá zľava z poplatku platí len pri spoločnom prihlásení všetkých účastníkov z 1 inštitúcie naraz.
Suma zahŕňa účastnícky poplatok a zabezpečenie občerstvenia počas prestávok a studeného obeda.

V prípade akýchkoľvek nejasností a otázok nás môžete kontaktovať telefonicky 0903 781 775 alebo prostredníctvom e-mailu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Aktuálne na Slovensku prebiehajú dva ucelené výcvikové programy v DDP terapii zamerané na problematiku práce s deťmi, ktoré prežili komplexnú vývojovú traumu a trpia poruchami vo vytváraní citového puta – attachmentu. Predstavujú komplexný súbor poznatkov a praktických zručností od mnohoročných praktikov, ktorí sú kapacity v oblasti porúch attachmentu a prebieha na dvoch úrovniach - terapeutickej a poradenskej. Aktuálne je ešte možné sa prihlásiť a absolvovať výcvik na poradenskej úrovni.

Komplexný výcvik pre prácu s deťmi s poruchami attachmentu na poradenskej úrovni v rozsahu 192 hodín je určený pre odborníkov, ktorí s deťmi a rodinami pracujú poradensky, nie terapeuticky. Viac informácií k výcvik pre prácu s deťmi s poruchami attachmentu na poradenskej úrovni sa nachádza TU.

Tešíme sa nastretutie s Vami na seminári s Dr. Danielom Hughesom!

Ekonomická univerzita v Bratislave

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Usmev logo white text

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.