Najmilší koncert roka

NAJMILŠÍ KONCERT ROKA

V roku 1990 vznikla tradícia Najmilšieho koncertu roka. Ide o celoslovenskú prehliadku umeleckých vystúpení detí z detských domovov a náhradných rodín. Podujatie dáva deťom priestor na prezentáciu svojho nadania a nesie sa v duchu spoločného hesla: „Toto som ja!“.

Prehliadka ponúka deťom priestor, aby prostredníctvom umenia vyjadrili svoje postoje, pocity, túžby a sny. Skúsenosť sebavyjadrenia a následného ocenenia môže opusteným deťom pomôcť, aby rozpoznali vlastnú hodnotu a znovu si začali vážiť sami seba. Príležitosť verejne vystúpiť je pre deti zároveň motiváciou, aby sa venovali rôznym umeleckým žánrom a pestovali svoju vôľu, ktorú neskôr budú môcť využiť pri dosahovaní životných cieľov. Záverečnej prehliadke, ktorá sa každoročne koná v Bratislave, predchádza päť regionálnych kôl, v rámci ktorých sa predstavia nadané deti z jednotlivých krajov. Najzaujímavejšie čísla odborná porota zaradí do reprezentatívneho celoslovenského kola. Všetky koncerty moderujú známi slovenskí moderátori a program dopĺňajú vystúpenia profesionálnych umelcov.  
Najmilší koncert roka sa už 23 rokov teší veľkému záujmu zo strany detí, vychovávateľov a  verejnosti. Pre všetkých je to príležitosť otvorene komunikovať a potešiť sa spoločným umeleckým zážitkom.

Fotogaléria z minulých rokov:

               

Finále Najmilšieho koncertu roka 2017. Talent im nechýba, chýba im čosi iné

2017 NKR 010Najmilší koncert roka je prehliadkou umeleckých talentov detí z detských domovov a náhradných rodín. Už po 27. krát vystúpili deti na profesionálne javisko, aby tu prostredníctvom rôznych umeleckých žánrov vyjadrili, čo cítia, čo ich zaujíma a čo prežívajú. Talent im rozhodne nechýba. Chýba im čosi iné – rodina.

Celoslovenské finále Najmilšieho koncertu roka (NKR) sa uskutočnilo vo štvrtok 8. júna 2017 o 18.00 hod. v bratislavskom Divadle Aréna. Predchádzalo mu šesť regionálnych kôl v Košiciach, Prievidzi, Zvolene, Ružomberku, Nitre a Trnave, kde sa predstavilo spolu 351 detí z 61 detských domovov a ďalších zariadení náhradnej starostlivosti.

Čítať viac...

„Toto som ja!“

nkr nr 2017 009Úsmev ako dar odštartoval 2. apríla 2017 v Nitre sériu regionálnych kôl prehliadky detských umeleckých vystúpení pod názvom Najmilší koncert roka. Podujatie sa nesie sa v duchu spoločného hesla: „Toto som ja!“. Cieľom je dosiahnuť, aby sa deti prostredníctvom umeleckých vystúpení učili vyjadrovať svoje postoje, pocity, túžby a sny.

Čítať viac...

Najmilší koncert roka – 26. výročie

nkr ba 2016 foto003Najmilší koncert roka spoločnosti Úsmev ako dar je prehliadkou umeleckých talentov detí z detských domovov a náhradných rodín. Už po 26. krát vystúpili deti na profesionálne javisko, aby tu prostredníctvom rôznych umeleckých žánrov vyjadrili, čo cítia, čo ich zaujíma, a čo prežívajú. Talent im rozhodne nechýba. Chýba im čosi iné – rodina. 

Čítať viac...

Úsmevák 2016 v Prievidzi

nkr pd 2016 foto003Moderátorka Hanka Bendová a jej syn Michal Benda 2.apríla otvorili 15.kolo Najmilšieho koncertu roka v Prievidzi, pod názvom Úsmevák 2016. Niesol sa v duchu filmového festivalu. Na začiatku vystúpila tanečná skupina Skajakrom spolu s The Bravers, ktorí rozprúdili atmosféru v sále. Deti z 9. detských domovov Trenčianskeho kraja spolu s deťmi náhradných rodín vytvorili až 25. nádherných vystúpení.

Čítať viac...

Deti z detských domovov a náhradných rodín z Nitrianskeho kraja opäť predviedli svoj talent!

nkr nitra 2016 foto004Najmilší koncert roka je podujatie príťažlivé svojou atmosférou a priateľskou náladou búrajúcou všetky predsudky. Deti z domovov a náhradných rodín tu môžu ukázať svoj umelecký talent a presvedčiť nielen publikum, ale predovšetkým sami seba, že majú svoju nezameniteľnú a jedinečnú hodnotu. Dňa 24. apríla 2016 o 15:00 sa v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre sa konala regionálna prehliadka Najmilšieho koncertu roka pre Nitriansky kraj.

Čítať viac...

Najmilší koncert roka vyvrcholil vo veľkom štýle

NKR 2015 002Bratislava, 10. júna 2015: Najmilší koncert roka spoločnosti Úsmev ako dar je podujatie príťažlivé svojou atmosférou a priateľskou náladou búrajúcou všetky predsudky. Počas slávnostného gala večera preukázali deti z detských domovov a náhradných rodín nielen svoj umelecký talent, ale presvedčili publikum, a predovšetkým sami seba, že majú svoju jedinečnú hodnotu.

Čítať viac...

Najmilší koncert roka prvý krát aj v Ružomberku

NKR RK 2015 001

A bolo sa na čo pozerať. Iskričky v očiach detí boli jasným dôkazom toho, že sa Najmilší koncert roka v Ružomberku vydaril na výbornú. Koncert otvorili moderátorka Diana Hágerová a dvaja pomocníci, Adelka a Matejko. Koncert otváralo vystúpenie detí zo Základnej umeleckej školy Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Hostia sa tešili zo štrnástich krásnych vystúpení detí z detských domovov zo Žilinského kraja.

Čítať viac...

Indiánsky Najmilší koncert roka vo Zvolene

NKR BB 2015 002Pobočka v Banskej Bystrica v nedeľu, 26. Apríla organizovala 15. ročník prehliadky umeleckých vystúpení detí z detských domovov "Najmilší koncert roka" v rámci Banskobystrického kraja.  Tradícia Najmilšieho koncertu roka vznikla v roku 1990 a v rámci Slovenska tak tento rok oslávi už svoje 25. výročie. Tento dvojnásobne jubilejný ročník sa po prvý krát konal v meste Zvolene pod záštitou záštitou ministra práce sociálnych vecí a rodiny JuDr. Jána Richtera  a pani primátorky mesta Zvolen Ing. Lenky Balkovičovej.

Čítať viac...

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.

Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.