Semináre

Pozývame na seminár: Rozhovory o rodine a rozhovory s rodinou

Rozhovory o rodine a s rodinouSpoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Výskumno-vzdelávací inštitút prof. Freybergha pre dieťa a rodinu, VŠZaSP sv. Alžbety, Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov srdečne pozývajú na seminár Rozhovory o rodine a s rodinou, ktorý sa uskutoční 12. a 13. marca 2020 v Košiciach, 16. marca v Nitre a 26. marca vo Zvolene. Seminár odporúčame pre profesionálnych rodičov

Bližšie informácie o seminári:
- Interaktívne vzdelávanie o tom, ako hovoriť s deťmi v náhradnej starostlivosti o ich rodičoch, o ich ťažkostiach a dôvodoch, prečo nemôžu byť v tejto chvíli u svojich rodičov - analýza príčin krízy.
- V druhej časti budeme nacvičovať ako viesť rozhovor s rodičmi detí, ako pracovať s apatickým, alebo agresívnym klientom, ako hovoriť s rodičmi, ktorí klamú, podvádzajú, nedodržiavajú dohodnuté pravidlá a pod. Naučíme sa uzatvárať s rodičmi kontrakt o spolupráci.

Viac informácií a prihlasovanie TU.

Pozvánka na seminár: Všetci za jedného (Tímová spolupráca v záujme dieťaťa)

Tímová spolupráca v záujme dieťaťaSeminár sa uskutoční v týchto termínoch a to 10. februára 2020 v Nitre, 11. a 12. februára v Košiciach a 14. februára vo Zvolene.

Cieľom semináru je:
- definovanie tímovej práce a jej dôležitosť v systéme starostlivosti o dieťa,
- popísanie postupov a zručnosti nevyhnutných pre efektívnu tímovú prácu,
- poukázanie na spoločnú víziu, úmysel a ciele tímu,
- popísanie krokov tímového rozhodovacieho procesu,
- predstavenie konfliktu ako nástroja riešenia problému,
- uvedomenie si vlastnej role a kvalifikácie v práci tímu starostlivosti o dieťa,
- ponuka viacnásobného zážitku z riešenia tímových úloh

Pre prihlásenie a ďalšie informácie kliknite sem.

Pozvánka na odborný seminár: Sociálny plán práce s rodinou

rodina s dietatomPozývame na odborný seminár Sociálny plán práce s rodinou v dňoch 14. a 15. januára v Košiciach, 20. januára v Nitre a 27. januára vo Zvolene. Seminár je určený pre sociálnych pracovníkov, terénnych sociálnych pracovníkov, psychológov a iných odborníkov, ktorí pracujú s rodinami.

Hlavné ciele seminára:
- oboznámiť sa s princípmi a postupom tvorby plánov sociálnej práce,
- porozumieť významu tímovej spolupráce pri tvorbe a realizácii plánu sociálnej
práce
- uviesť príklady dobrej praxe pri tvorbe plánov sociálnej práce

Viac informácií a registrácia TU.

Pozvánka na odborný seminár v decembri: Práca s genogramom a ekomapou

Pozvánka na vzdelávací seminár Genogram a ekomapa, ktoré sú dôležitou súčasťou práce s deťmi a rodinouSpoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Výskumno-vzdelávací inštitút prof. Freybergha pre dieťa a rodinu, VŠZaSP sv. Alžbety, Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov Vás pozývajú na odborný seminár Práca s genogramom a ekomapou 2. decembra 2019 vo Zvolene, 4. a 5. 12. v Košiciach a 16.12. v Nitre. Genogram a ekomapa nám slúžia na oboznámenie sa so sociálnou sieťou našich klientov a ich históriou, čo nám pomáha porozumieť ich životnej situácii, v ktorej sa ocitli. Genogram a ekomapu vnímame ako veľmi dôležitú súčasť práce s deťmi a ich rodinami. Cieľom seminára je rozšírenie poznatkov v danej problematike a zároveň nácvik konkrétnych zručností.

Viac informácií o tom seminári nájdete tu.

Pozvánka na seminár: Práca s rodinou v prirodzenom prostredí

Práca s deťmiMilí priatelia, pozývame na odborný seminár určený pre odborných pracovníkov v centrách pre deti a rodiny v štyroch termínoch v Košiciach, Nitre a vo Zvolene. Zámerom vzdelávania je predstaviť základné princípy terénnej sociálnej práce, popísať jednotlivé fázy terénnej sociálnej práce, predstaviť metódy terénnej sociálnej práce, poskytnúť skúsenosti s plánovaním v terénnej sociálnej práci, predstaviť tímovú spoluprácu psychológa a sociálneho pracovníka.

Bližšie informácie nájdete tu.

Pozvánka na seminár: Rozhovory o rodine a rozhovory s rodinou

Rozhovor v rodineSpoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Výskumno-vzdelávací inštitút prof. Freybergha pre dieťa a rodinu, VŠZaSP sv. Alžbety a Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov Vás pozývajú na odborný seminár Rozhovory o rodine a rozhovory s rodinou, ktorý sa uskutoční v troch termínoch v troch mestách: 14. decembra 2018 v Košiciach, 18. decembra vo Zvolene a 19. decembra v Nitre. Témou seminára je interaktívne vzdelávanie o tom, ako hovoriť s deťmi v náhradnej starostlivosti o ich rodičoch, o ich ťažkostiach a dôvodoch, prečo nemôžu byť v tejto chvíli u svojich rodičov - analýza príčin krízy. V druhej časti budeme nacvičovať ako viesť rozhovor s rodičmi detí, ako pracovať s apatickým, alebo agresívnym klientom, ako hovoriť s rodičmi, ktorí klamú, podvádzajú, nedodržiavajú dohodnuté pravidlá a pod.

Čítať viac...

Pozvánka na odborný seminár: Tvorba plánov sociálnej práce s rodinou

Pozvánka na seminár - Tvorba plánov rodinySpoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Výskumno-vzdelávací inštitút prof. Freybergha pre dieťa a rodinu, VŠZaSP sv. Alžbety a Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov Vás pozývajú na odborný seminár - Tvorba plánov sociálnej práce s rodinou. Seminár je určený pre sociálnych pracovníkov, terénnych sociálnych pracovníkov, psychológov a iných odborníkov, ktorí pracujú s rodinami. Seminár realizujeme v troch mestách, môžete si vybrať, ktorého sa zúčastníte:

Čítať viac...

Pozvánka na odborný seminár Práca s genogramom a ekomapou

VzdelávanieSpoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar Výskumno-vzdelávací inštitút prof. Freybergha pre dieťa a rodinu, VŠZaSP sv. Alžbety a Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov Vás pozývajú na odborný seminár Práca s genogramom a ekomapou. Seminár sa uskutoční v troch mestách - 10. 10. 2018 / Nitra, 12. 10. 2018 / Košice, 19. 10. 2018 / Zvolen. 

Čítať viac...

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Usmev logo white text

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.