Talent nie je vždy len o speve a tanci

zahorieUmelecký talent nie je vždy len o speve, tanci a dramatickom prejave, talent niekedy spočíva aj v šikovnosti rúk a kreativite. Tú nám už pár mesiacov ukazujú deti zo sociálne slabých a ohrozených rodín, ktoré sa spolu s Úsmevom rozhodli zapojiť do krásneho projektu „Ručne maľované cyklomapy deťom“. Doteraz naše deti maľovali obrázky do cyklomáp regiónu Orava, Záhorie, Hont a Liptov. Po letných prázdninách sa už tešia na ďalšie krásne regióny Slovenska. Ďakujeme vydavateľstvu CBS spol, s.r.o. z Kynceľovej, že nás prizvala do tohto krásneho projektu.

„Vieme, že medzi deťmi je obrovské množstvo talentu. Ale vieme aj to, že tento talent sa musí rozvíjať, pretože bez usilovnej práce zostáva len nevyužitým potenciálom. Veľmi radi preto dávame deťom šancu prejaviť svoj talent a rozvinúť ho zmysluplným a hlavne užitočným spôsobom. Maľby a kresby, ktoré nám posielajú, sa stávajú súčasťou úžitkového umeleckého diela, ktorým každá maľovaná mapa je,“ hovorí Dušan Hein z vydavateľstva.

Princíp projektu je veľmi jednoduchý. Deti dostanú originálne obrázky a fotky, ktoré sú súčasťou cyklomapy a prekreslia ich. Ich kresby sa tak stanú súčasťou maľovanej mapy. Prednosťou maľovaných máp je ľahká orientácia, malebné stvárnenie a široká možnosť využitia. Maľovaná mapa slúži na orientáciu, informácie, ale aj ako suvenír. Dajú sa v nej zvýrazniť pamiatky, alebo aj komerčné prevádzky. Vďaka jej grafickej pútavosti si ju ľudia radi prezerajú do posledných detailov a porovnávajú jej zobrazenie zo skutočnosťou.

Tešíme sa, že naše deti vďaka tomuto projektu trávia menej času za počítačom a zároveň rozvíjajú svoj výtvarný talent. Ale najväčšou odmenou bol pre ne predsa len augustový víkendový pobyt, ktorý sme mohli zrealizovať aj vďaka finančným prostriedkom, získaným z tohto projektu. Víkendového pobytu sa zúčastnilo 7 rodín, v ktorých je 13 detí. Deťom sa počas pobytu venovali animátori a dobrovoľníci Úsmevu ako dar a rodičia si mohli aspoň na chvíľku oddýchnuť a venovať sa sami sebe. Program bol zostavený tak, aby si rodičia oddýchli a zabavili sa, ale aj aby si posilnili svoje rodičovské zručnosti. Za všetky deti to najvýstižnejšie povedala 7 - ročná Majka: „Rada chodím s úsmevom na tábory, lebo nemusím sedieť doma. S úsmevom je super a vždy dobrá nálada, na tábore som sa naučila plávať a už sa nebojím potápať pod vodu. Nám deťom sa páčilo opekanie, premietali nám pekné filmy a kúpili nám na pamiatku náramky na ruku. Moja maminka utekala pred dažďom a my sme sa na nej smiali. Tiež sme mali stoličkovú zábavu.“

Naša organizácia si cení takéto projekty, pretože zmysluplne vypĺňajú deťom ich voľný čas a rodinám pomáhajú v ich súdržnosti.
Liptov Orava

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.