Darujme deťom a rodinám v núdzi Vianoce s úsmevom

Zbierka Vianoce s Úsmevom 2019 v RožňaveAj napriek tomu, že sa našej krajine darí, v mnohých častiach Slovenska rodiny s deťmi zápasia s biedou a chudobou. Následky sú často rozsiahle – strata bezpečného bývania, bezdomovectvo rodín s deťmi, odlúčenie detí od rodičov. Našim poslaním je starať sa o to, aby deti mohli bezpečne vyrastať v rodinách, ideálne tých vlastných a podporovať deti, ktoré vyrastajú bez rodičov. Preto Úsmev ako dar v spolupráci s organizáciou TADAM realizuje predvianočnú zbierku na pomoc rodinám v núdzi, rozvoj sociálnych služieb, dobrovoľníckej činnosti a podporu práce s deťmi v centrách pre deti a rodiny.

Tieto spoločne vyzbierané prostriedky nám umožňujú pomáhať deťom a rodinám v ohrození celé nasledujúce mesiace po samostatnej zbierke.

Vďaka nej pomáhame okamžite. Zmierňujeme hlad, chlad, utrpenie, nedostatok základných prostriedkov na starostlivosť o dieťa a rodinu. Sme presvedčení, že aj vďaka vášmu tohtoročnému zapojeniu sa do tejto zbierky, ostane v mnohých domácnostiach svietiť elektrina, mnohé deti neostanú hladné aj napriek ich situácii a dostane sa im potrebnej zdravotnej a ľudskej starostlivosti. Takto spoločne zabránime vyňatiu detí z rodín a ich umiestneniu v krízových centrách a centrách pre deti a rodiny.

Ďakujeme všetkým školám a študentom, ktorí sa do tejto zbierky v uliciach našich miest v decembri zapájajú.

Verejná zbierka Vianoce s Úsmevom 2019 prebieha v termíne od 5.-18. decembra 2019 v mestách po celom Slovensku v spolupráci s občianskym združením TADAM - Tlačová agentúra detí a mládeže a je zapísaná do registra verejných zbierok pod číslom 000-2019-035405.

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar

Spoločnosť Úsmev ako dar je najväčšou a najstaršou celoslovenskou neziskovou organizáciou na pomoc a podporu detí z detských domovov a náhradné rodiny.

Logo usmev

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte informácie o našej činnosti a našich projektoch.
Joomla Extensions powered by Joobi

Vy sa pýtate, my odpovedáme...

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.